גיטרה היא לא פסנתר ולא צ’לו. נכון היא פשוטה. היא בנויה מגוף עץ ומיתרים, אבל עדיין גם עליה צריך ללמוד לנגן. השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם הם לא רק איך מנגנים בגיטרה, אלא אצל מי אתם רוצים ללמוד לנגן בגיטרה אבל עוד הרבה קודם יש כמה טיפים שאנחנו יכולים לתת לכם.

מה אני אוהב לנגן? הדבר הראשון שאתם צריכים לשאול את עצמכם, זה מה אתם אוהבים לנגן. לאיזה מוזיקה אתם הכי מתחברים והאם זה מה שאתם רוצים לנגן בגיטרה. האם אתם רוצים לנגן בגיטרה ג’אז, מטאל, רוק או בכלל לשבת עם החבר’ה ולנגן שירים ישראלים. כל זה הולך לקבוע לא איך מנגנים בגיטרה, אלא איך אתם תלמדו לנגן בגיטרה.

יש המון מורים לגיטרה, אפשר לומר שכל מי שאי פעם החזיק גיטרה ביד וניגן כמה שנים רצוף להנאתו, מוצא את עצמו בתור סטודנט, מלמד שיעורי גיטרה. זה באמת יכול להיות נחמד וייתכן שהוא גם יהיה מורה טוב, אבל מה שאתם באמת צריכים לעשות כאשר אתם מחפשים מורה לגיטרה, זה מורה שקרוב לז’אנר הנגינה שלכם, או אחד כזה שיש לו ראש פתוח לגלות לכם עולם שלם של צלילים וז’אנרים שלא חשבתם עליהם. זו יכולה להיות התרומה שלו לתרבות הנגינה שלכם. הדבר השני זה שאתם צריכים לחבב את המורה. אי אפשר ללמוד כלום ממורה שלא מחבבים. אז נכון שגיטרה זה כלי חביב, אבל זה עדיין לא אומר שכל מי שמלמד איך מנגנים בגיטרה חביב כמוה ולכן עליכם להרגיש ולהבין מה אתם מרגישים כלפי המורה הזה.

בסעיף הזה היינו אמורים לדבר על תקציב לשיעורי גיטרה ועל מורים זולים או יקרים, אבל הסעיף הזה כבר לא רלבנטי ותיכף נסביר גם למה. מסתבר שאפשר ללמוד היום איך מנגנים בגיטרה, אצל אחד המורים הכי טובים בארץ, שכבר לימד דורות של תלמידים ואת זה הוא עושה בחמישה שיעורים בלבד. הוא המציא שיטת לימוד ייחודית ומכיוון שמדובר רק בחמישה שיעורים, אז אתם גם חוסכים כסף וגם עשויים לדעת לנגן בזמן הזה, כי השיטה והטכניקה שלו מצליחים על כולם.

כמה עולה גיטרה? זו אחת הסוגיות שתצטרכו לפתור, בדרך לשיעורי נגינה על גיטרה. ההמלצה היא להתחיל לנגן בגיטרה קלאסית שעולה עד 500 ₪ ומכיוון שהיא לא עלתה יקר, היא תמיד תוכל להמשיך אתכם הלאה לטיולים, תמיד תוכלו לשלוף אותה ולהתחיל לנגן.

אנו ממליצים לכם לקנות גיטרה רק בחנויות, ולהתייעץ עם איש הגיטרות שלהם, בדרך כלל הם יודעים הכי טוב.

אחרי השלב הזה של הגיטרה הקלאסית (שחלק מתבאסים ממנה, אבל אין כמו הניסיון עליה), תוכלו בהתמדה של איך מנגנים בגיטרה לרכוש את הגיטרה האקוסטית או החשמלית הראשונה שלכם, ואגב בשלב הזה, די ברור שאתם כבר תדעו לאיזה כיוון הולכת הנגינה שלכם.

איך מנגנים בגיטרה בלי שיכאבו האצבעות? מסתבר שאין חיה כזאת. כל נגן גיטרה מתחיל חש את הכאבים באצבעות כאשר הוא רוצה לנגן. על גיטרה אקוסטית מרגישים את זה יותר, יש מיתרים ממתכת וזה באמת מכאיב. לכן מתחילים על גיטרה קלאסית שיש לה מיתרי פלסטיק. ההמלצה שלנו היא להתחיל מקלאסית בין השאר זה בגלל המיתרים. יש המון אנשים שרצו לדעת איך מנגנים בגיטרה וקנו לעצמכם ישר גיטרה חשמלית ואחרי שכאבו להם האצבעות יותר מדי הם פשוט הפסיקו ללמוד וסיימו את הקריירה.