בני נוער זה ידוע משקיעים זמן רב בהקשבה למוזיקה. הם מתרגמים את העולם דרך הנאה וחלק גדול מזה זה המוזיקה שהם שומעים.

מסקר שנערך בקרב בני נוער בני 16-18 על הקשבה למוזיקה עולה כי רובם שומעים כל מיני סוגי מוזיקה כמו למשל פופ, רוק כבד, מזרחית ועוד. הסגנון הנפוץ ביותר הוא פופ, והמזרחית הייתה פחות פופולארית בקרב הנשאלים. מלבד זאת מסתבר כי בני הנוער שמים לב בעיקר למנגינה ולא למילים וגם הזמר לא תמיד מעניין אותם, כי המנגינה היא זו שקיבלה את הציון הכי גבוה.

חלק ניכר מבני הנוער נוטים לשיר בעצמם, גם אם קולם אינו ערב, וערבי הקריוקי יש לציין גם הפכו להיות חלק מעולמם. לכן רבים מהם גם רוכשים גיטרה ואחר כך מחפשים מורה לגיטרה שילמד אותם בכמה שיעורים את רזי הכלי.

מורה לגיטרה זה מורה לחיים!

דבר ידוע הוא שלמידה על כלי מוזיקלי או לקחת מורה לגיטרה, לא מלמד אותך רק על הגיטרה אלא דרך לימוד הנגינה על הכלי והמפגש עם מורה לגיטרה, מקבל כל תלמיד גם שיעור לחיים.

נגינה על כלי דורשת הקשבה לאחר (וזה חשוב להקשיב לאחר), נגינה על כלי מלמדת הקשבה למוזיקה, שזה חלק חשוב בתרבות של כל אחד ומורה לגיטרה מלמד דרך הכלי גם מהי התמדה, עקביות וגם את הדבר הכי חשוב שכל תלמיד צריך לדעת- שמה שתשקיע זה בדיוק מה שתקבל ולא יותר מזה.

יש תלמידים ברובם בני נוער שהציונים שלהם השתפרו אחרי שהם התחילו לבקר אצל מורה לגיטרה, כי את ההתמדה והעקביות והנחישות והמשמעת הם העבירו גם לתחומי לימוד אחרים שלהם בבית הספר.

מורה לגיטרה וכתיבת שירים

בני נוער מאוד עסוקים במהות שלהם ובמשמעות הקיום שלהם בכלל. הם שואלים את עצמם שאלות, לעיתים מבולבלים, לא יודעים מה הם רוצים לעשות בחיים (הם חושבים שהם צריכים לדעת את זה בגילם הצעיר), מתאהבים ונפרדים ועולמם מלא באדרנלין, מתחים, בחינות והורמונים.

יש להם עולם פנימי עשיר וחלק מהם גם רוצה לבטא את זה ומוצא בגיטרה כלי ליווי מצוין לשירים שהם כותבים. מורה לגיטרה מספר כי רוב בני הנוער שמגיעים ללמוד אצלו לנגן על גיטרה גם מתנסים בכתיבת שירים לבד ולימודי הגיטרה מעשירים את עולמם המוזיקלי ואת היכולת שלהם גם להלחין.

גיטרה היא כלי ליווי אישי, יש בה משהו מאוד רך ואנושי ולכן המון צעירים מחפשים מורה לגיטרה בתל אביב או כל איזור אחר בארץ שילמד אותם איך לנגן, איך להתפתח עם הכלי הזה ולהיות נגני גיטרה.

מורה לגיטרה – כמה שיעורים ואתם מנגנים!

כמו שיש לימודי אנגלית בחמישה שיעורים ככה, יש גם מורה לגיטרה שמצליח במינימום זמן להפוך אתכם לנגני גיטרה. מסתבר שזה לא תלוי זמן אלא תלוי שיטה. אם אתם רוצים ללמוד לנגן על גיטרה תפנו למורה לגיטרה שיודע ללמד אתכם בכמה שיעורים את כל התורה ובעיקר לגרום לכם להרגיש נוח עם הכלי, לא להירתע וזו סיבה מספיק טובה כדי לבחור מורה לגיטרה כזה.

יש מורים שמטעמים כלכליים מאוד אוהבים "למרוח" עוד ועוד שיעורים אבל יש מורים שיודעים איך לגרום לכל נגן מתחיל להתאהב בגיטרה כבר מהשיעור הראשון.

מורה לגיטרה קלאסית

הגיטרה הראשונה שיגיד לכם מורה לגיטרה לקנות היא גיטרה קלאסית. זוהי הגיטרה הראשונה שמתחילים ללמוד אתה. ככה זה כאשר מדברים על לימוד גיטרה, רק אחרי שלומדים איך לעבוד עם האצבעות עוברים לאקוסטית (שיש לה מיתרי ברזל והיא עלולה לפצוע).

אבל זה לא משנה איזה גיטרה תחברו העיקר שתדעו לבחור מורה לגיטרה שיהפוך אותה לחלק חשוב בחיים המוזיקליים שלכם.